sobota 28. února 2015

What I ate no. 15

Ahoj, ahoj, ahoj!
Tak jak se máte takhle při neděli? Zítra je svátek, nemusíme nic dělat, když nepočítám cvičení a snahu nepřecpat se sladkým :D
Já už dneska nebudu dělat absolutně nic. Bolí mě zadek, lýtka, ramena, horní část zad a po dlouhé době konečně opět cítím i břišáky, což je asi ta nejpříjemnější bolest na světě. Já miluju, když mě po cvičení něco bolí! Co vy? :)
Všechno tohle mě bolí v podstatě už od pátku, kdy jsem si asi myslela, že jsem bůh s bezmeznou silou a mučila se asi 2,5 hodiny. Fakt magor. Ono to ale bylo tím, že jsem dva dny předtím vůbec nic necvičila a jelikož se ještě učím nemít kvůli tomu výčitky, měla jsem potřebu si to tím jakoby vynahradit. Ale víte co? Mě potom bylo celkem dobře, ani jsem nebyla moc unavená a když jsem druhý den cítila tu hezkou bolest, tak jsem se musela pochválit :D A proto jsem se o víkendu odměňovala dobroučkým jídlem. Je mnohem výhodnější cvičit víc než míň, protože čím víc cvičíte, tím víc můžete jíst :D
A já jím vážně moc ráda. Ale kdo ne, že? :)
Dost řečí a jdeme na to! Je tu další díl, plný zdravého (samozřejmě i nezdravého :D) a dobrého jídla, tak si ho užijte a stejně tak i zítřejší krásný svátek. A na počest boje za demokracii a svobodu, si zítra uvařte nějakou mňamózní mňamku, protože si jí určitě zasloužíte :)

Smetanovo-mandarinková ovesná s vlašskými ořechy


Ahojky!
Dnes jsem měla v plánu napsat taková hezký článek o tom, jaký plán jsem si teď sestavila (jestli se tomu teda tak dá říkat :D), ale opět nic nestíhám, takže jenom rychlý ovesný receptík. Snad se k tomu dostanu alespoň zítra. Ve čtvrtek nebudu mít čas určitě a v pátek už je moc pozdě :D Já vám to chci říct, co nejdřív, i když nejde o nic převratného. Ale musela jsem si ten svůj režim trochu upravit. Zvlášť, když vím, co všechno budu vyvádět s jídlem o Vánocích :D Takže to bude taková 24-denní zkouška, jestli to zvládnu. Vážně vám o tom zítra musím napsat :D
Ale teď už k receptu. Slíbila jsem vám recepty na nějaké kašičky, tak tady jeden je ;)


Špagety s kuřecími kousky v zeleninové omáčce


Ahoj!
Tenhle týden byl docela náročný, nemyslíte? Pro mě určitě. Ve škole se samozřejmě psalo spoustu písemek + se k tomu přidal ještě můj návrat ke cvičení a clean stravě. Musím se pochválit, dneska je to 8. den co jím naprosto zdravě, bez nějakého velkého hříchu (teď nebudeme počítat obědy ve školní jídelně :D). Od minulého pátku mám za stravu samé jedničky :D A mám z toho vážně obrovskou radost. I když dneska už jsem měla nutkání si alespoň teď kousek čokošky dát, protože nervíky jsou ke konci týdne tak trochu v kýblu, že.
Takže jsem se denně šprtala a poctivě cvičila a čas na blog mi už prostě nezbyl. Dnes už nějak nemám náladu na nějaké dlouhé vypisování, ale snad bych pro vás někdy mohla sesmolit nějaký jiný článek než je Inspirace z kuch. a recepty :D Ty tu samozřejmě budou taky, ale neuškodil by i trochu zajímavější článek. Koneckonců, já mám nápady, ale jsem tuze líná :D To znamená, že i dneska tady mám pro vás jeden recept. Těch mám naštěstí ještě pořádnou zásobu (a pořád vznikají další), tudíž se nemusíte bát, že by se tu snad přestaly objevovat ;) Dneska je to taková zdravá omáčka s masíčkem a těstovinami, která sice vypadá, jako by jí už někdo pozřel, ale chutnala opravdu mnohem líp :D


Banánovo-jablečná ovesná s perníkem


Ahojda!
Pátek oslavíme receptem na jednu ovesnou kaši. Jednoduchou, ale přesto moc dobrou. Zítra je sobota a to je skvělá příležitost si nějakou tu kašičku ke snídani uvařit :) Já si sobotní snídani nedovedu bez kaše představit!


Ovocná vánoční granola


Ahoj, ahoj!
Slíbila jsem vám vánoční recepty, tak sebou musím trošku pohnout :D Už jsem se zmiňovala o tom, že sem přidám i receptík na svou granolu, kterou jsem sice pekla už na konci října, ale přišla mi natolik vánoční, že jsem si to nechala až na teď. Takže dneska (vyjímečně) žádné dlouhé vykecávání, jak je mým oblíbeným zvykem (asi bych jednou týdně měla vydávat články, kde bych se tak trochu vykecala, abych to pak nepsala do článků, které mají být úplně o něčem jiném, jako třeba tenhle...sakra, už to dělám zase :D) a jdeme rovnou na to! :)


Špaldovo-tvarohové lívanečky


Kdo by nemiloval různé palačinky, lívanečky a placky? Takový člověk snad ani neexistuje. Já jsem vždycky byla obrovský milovník palačinek. Dvě hodiny jsem doma stávala u sporáku a smažila hromadu těhlech výborných placiček pro mou nenažranou rodinku. A vůbec mi nevadilo, že mi kvůli tomu úplně zplihly vlasy. Vůbec mi nevadilo, že jsem byla pocákaná od oleje a že jsem měla opařené prsty. Vůbec mi nevadilo, že mě hrozně bolely nohy a záda a že jsem palačinkami zaváněla ještě 2 dny po tom. Nevadilo mi to, protože já palačinky miluju. A nevadí mi, když jsou z bílé mouky, protože to jsou právě ty palačinky, na kterých jsem vyrostla a které jsem si tak moc oblíbila. Nejlépe s domácí marmeládkou, nebo grankem. A co teprve palačinky v cukrárně s ovocem, zmrzlinou a šlehačkou! To je panečku mňamka. Ale to tak trochu odbíhám od tématu, i od zdravého jídla. Dříve moje snídaně vůbec nebyly zajímavé, až později jsem podlehla kouzlu ovesných kaší a také si je začala vařit. A později jsem podlehla i kouzlu lívanečků. Nedělám si je moc často, protože se mi do nich povětšinou nechce, ale když už je mám, moc si je užiji. A nejraději mám Špaldové, ať už s čímkoliv. A když se do těsta ještě přimíchá tvaroh, jsem jako v ráji.


Jablečný koláč s nádechem Vánoc


Už je čas na vánoční recepty. Začneme třeba tímto jablečným koláčkem, který úžasně provoní celou kuchyň a kdybych ho nepekla už v říjnu, byla bych si naprosto jistá, že už Vánoce jsou. S tímhle koláčkem budete mít vánoče i v červenci :D


What I ate no. 14

Ahooj!
Je tu neděle (bohužel už večer :D) a s ní i pravidelná rubrika nějaké té jídlení inspirace. Tento týden jsem neměla moc času a nevím, jestli to ten další bude lepší. Ale pokusím se alespoň něco vydat, aby to tu nezelo prázdnotou. Teď si užijte dnešní díl a mějte pěkný zbytek vííkendu :)

What I ate no. 13

Tak a máme tady prázdninové, řekla bych, že i docela povedené a zajímavé, vydání. Tento týden jsem si s tím jídlem opravdu hrála a vyzkoušela spoustu (dobře, tak několik :D) nových jídelních kombinací. V podstatě se celé mé prázniny točly jenom kolem jídla a cvičení. Hodně jídla a hodně cvičení. Když se teď vrátím zpátky, tak jsem v podstatě ani nic jiného nedělala, než vařila, ,zdobila a fotila jídlo. Samozřejmě jsem ho i jedla a skoro nepřetržitě jsem o něm přemýšlela :D A když jsem nepřemýšlela o jídle tak o tom, jaká videa dneska budu cvičit a hned po cvičení už jsem si plánovala, co si zacvičím v příštích dnech. Vlastně jsem se i trochu učila, ale nic moc jsem do té hlavy nenarvala, protože myšlenky mi pořád utíkali k tomu, co si dám zítra ke snídani :D Naplánovala jsem si totiž strašně moc snídaní, co bych si chtěla udělat, ale ono za 7 dní je holt jenom 7 snídaní, ne 20, takže jsem to pochopitelně nestihla :D
Fotek je celkem dost, tak doufám, že se vám budou líbit. Užijte si dnešní díl a zbytek neděle. Snad vám ho tou spoustou jídla alespoň trochu zpříjemním :))

What I ate no. 12

Krásná nedělní večer! Dneska obvzlášť, když se zítra nemusí do školy. Já nevím, jak vy, ale já jsem naprosto vyřízená. Včera jsem byla úplně v pohodě a i když jsem mamce slíbila, že budu cvičit jen třičtvrtě hodiny, trošku jsem to protáhla. Ta kdyby se dozvěděla, že jsem si to prodloužila o celou hodinu, tak by mě asi zabila :D Ale mě bylo vážně dobře a tolik mě to bavilo, že jsem úplně zapomněla na čas. Dneska to bylo ještě o něco delší a trošku bolestivější. Já vím, neměla bych to přehánět, když jsem po nemoci, ale já se do toho nějak zažrala.. :D Teď jsem ráda, že se můžu jenom povalovat. A už zase dlabu bez výčitek pořádné porce, protože vím, že hodně cvičím, a to zamená, že můžu i hodně jíst :D
Fotek je dneska docela dost, tak snad se vám budou líbit :)