Zobrazují se příspěvky se štítkemRecepty. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemRecepty. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 24. července 2015

Kokosové sušenky do 5 minut

Ahojky!
Dnes tu pro vás mám jen takový rychlo recept. Určitě se vám už taky stalo, že jste najednou dostali hroznou chuť na nějaké sušenky, ale kde je tak narychlo vzít, když pečení trvá táák dlouho a běžte pro nějaké rádoby zdravé a předražené do obchodu se vám nechce? :D Mám pro vás tip na jedny úžasně jednoduché, super rychlé, zdravé až hanba a taky chuťově perfektní súši ze snadno dostupných surovin, které učitě všichni máte doma skoro při každé příležitosti.

úterý 21. července 2015

Ovesné kakaové placičky s třešněmi

Hezký úterní večer!
Je to neuvěřitelné, ale vzpomněla jsem si, že mám ještě pořád blog, na chvilku zapomněla na svoje pitomé problémy a ještě pitoměji strávené prázdniny, a napsala pro vás článek. No, článek....Recept, ale i to se počítá :D A jenom doufám, že alespoň někdo z vás má ještě přístup k třešním, protože nám už opadaly a ty, co jsme nestihly otrhat se změnily v jakési scvrklé vysušené červíky prolézlé rozinky :D Ale ještě předtím, než chudinky takhle smutně dopadly, jsem z nich stihla upéct něco fantastického! A to tyhle skvělé pořádně kakaové placičky, které se mi teda vážně povedly :D Ale dost, samochvála smrdí ( i když je oprávněná :D).


čtvrtek 9. července 2015

Žitné karobové sušenky

Hezký čtvrtek vám přeji!
Dneska nemám moc náladu psát něco složitého (jakobych snad jindy něco takového psala :D), protože jsem před hodinou přijela z kola a těch 80km mě prostě trochu zmohlo, no :D Ale víc, než stehna nebo zadek mě z toho spíš bolí kolena, což není moc dobré znamení a já doufám, že jsem si s nimi nic neudělala. No, snad se to zase srovná. Každopádně teď nechci kolo aspoŇ týden ani vidět. Radši se budu dusit a potit při HIIT v naší soukromé sauně (mamka tomu říká "pokoj"...ta je vtipná, co? :D). Ale kuš, už přestanu plkat a představím vám jeden receptík, který jsem zkoušela už někdy v zimě, ale řada na něj přišla až teď. 
Jde o výborné karobové sušenky, které výjimečně nechutnaly jenom mě, ale i celé rodince, takže je to dobré mlsání i pro nezdravě se stravující jedince :D
A mimochodem jsou to ty nejlepší domácí sušenky, co jsem kdy upekla! Měkké, sladké, karobové a prostě mňamkové! Ale to můžete posoudit sami :))
Fotka sice nic moc, ale byla už holt tma, no...(a vyfotit je až ráno mě prostě nenapadlo, no...prostě mi to občas kapánek nemyslí :D)

středa 17. června 2015

Kuskus zapečený s nivou a pórkem

Dnes jednoduchý a zdravý receptík na výborný vegetariánský kuskus, kterého jsem se nemohla nabažit, jak moc mi chutnal. Já ototiž miluji kukusu, miluji nivu a miluji pórek. A když se tohle všechno spojí dohromady, vznikne naprosto báječná kombinace!


středa 10. června 2015

Ovesné koláčky s náplní

Krásnou středu!
Doufám, že se všichni máte dobře a nenecháváte si kazit náladu tímhle počasím. Však ono se to zase vytáhne a za chvilku se nám bude po té zatažené obloze až stýskat, jaký nám bude vedro :D 
Uvědomila jsem si, že vydat občas nějaký článek kromě "What I ate" , by vůbec nemusel být špatný nápad. A když už nejsem schopná něco chytrého napsat, tak vám sem dám alespoň nějaký receptík. Sice už teď tolik nevymýšlím, nevařím ani nepeču (to se ale s létem a prázdninami změní, nebojte ;) ), ale ještě pořád mám spoustu receptíků v zásobě (ehm...proč je sem teda nedávám? :D). Konkrétně tenhle jsem vám slibovala už hóodně dávno (což vlastně všechny :D), takže dnes tady konečně je. Receptík na ovesné koláčky s náplní, kterou si sami vyberete. Zdravé, voňavé a dobré. Co víc si můžeme přát? :)

neděle 1. března 2015

Vláčné jablečné müsli tyčinky


Pokud jde o musli, málokdy jím to kupované (ale přesto si ho občas s velikou chutí dám) a už skoro vůbec kupované musli tyčinky. Myslím si, že je mnohem lepší si je upéct doma. Nejen, že je to levnější, ale i zdravější a chutnější. Sice vám to zabere trochu více času než zaběhnout do obchodu pro nějakou tyčinku, ale výsledek rozhodně stojí za to. Tyčinky si můžete udělat ze všeho, co máte rádi a jediné, co k tomu potřebujete je pár surovin, trouba a chvilka času.
Já vám dnes ukážu recept na svoje tyčinky, které jsem nosila každý den do školy na svačinu. Moc mi chutnaly, zasytily mě a během 5 dní jsem je všechny sama snědla. Navíc je v nich obsaženo i ovoce, takže perfektní snack, když třeba nestíháte :)


Těstoviny s kuřecím masem a sušenými rajčaty


Ne, prostě nejsem schopná napsat normální článek. I když se snažím. Všechno, co napíšu zkrátka nedává žádný smysl a nedá se to číst. Až se dám trošku do sebe, slibuji, že něco napíšu. Dnes tedy znovu jen recept. Ale aspoň něco, ne? Ať se líbí :)


Mugcake 3x jinak


Nestíhám, nestačím, nestihnu to, nesvačím...Dobře dobře, to přeháním, poslední bod stihnu vždycky :D Ale s napsáním článku na blog už je to horší. Nějak na to nemám čas a když už ho mám, tak se mi do toho nechce a nakonec to dopadá tak, že zase vydám jen nějaký recept. Přesně jako dneska, kdy bych sice měla čas, ale jsem zoufale líná a zrovna mě nenapadá žádné téma, o čem psát. Ale ve škole mám nápadů dost, jenže tam to bohužel nikdo neocení, zvlášť učitelé :D
Ale dnešní recept by možná mohl být troku zajímavější, protože:
1) mugcaky všichni milují
2)mugcaky jsou rychlé a snadné
3) na mugcaky má člověk doma většinou všechny suroviny :D
Málem bych zapomněla na to, že mugcaky skvěle chutnají! Samozřejmě, když se povedou, což je ne vždy (mluvím z vlastní zkušenosti :D). Ale čirou náhodou se mi nahromadily hnedle tři recepty na tyhle lahodné mikrovlnkové dortíčky, které dopadly docela dobře. A jelikož mi přijde zbytečné je vydávat po jednom, šoupnu je pěkně do jenoho článku, aby byly hezky pohromadě. Tím pádem můžete receptíky porovnat a sami si vybrat ten, který se vám nejvíc zamlouvá :)

 Křehý kokosový mugcake




Vaječňáková vanilková buchtička


Původně to ani vaječňáková buchta být neměla, ale opravdu to tak nakonec chutnalo. Recept je jednoduchý, rychlý a a vážnš moc dobrý. Těsto chutná podobně jako piškot, ale buchtička se mi líbí víc :D Vaječňák patří k Vánocům i k Silvestru, takže až na něj dostanete chuť, můžete si ho udělat místo tekutého v pevném provedení :D I když..ta tekutější verze je samozřejmě lepší, to nemůžu popřít :D Ale zakousnout si k tomu vaječňákovou buchtičku by nemuselo být špatné, ne? Zdravá sice není, ale o Vánocích se to nepočítá ;D

Proč já vždycky peču až když je tma..? :D

Lahodné fazolové brownies


Abych netrhala partu a zapadla mezi ostatní, tak i já mám recept na svoje vlastní (a nejlepší :D) fazolové brownies. A pozor, čistě z fazolí. Bez mouky. Jak já miluju pečení bez mouky. Napřed jsem měla v plánu, že si najdu nějaký recept na netu, ale všude byla ta zlobivá mouka. Takže to nakonec dopadlo tak, že jsem si ten recept vymyslela. A kupodivu mi to vyšlo a vzešlo z toho dokonalé a výborné brownies. Kdybych to nevěděla, tak bych opravdu nepoznala, že je z fazolí. To by bylo to poslední, co by mě napadlo. Bylo krásně měkké a vláčné, sladké tak akorát. Jako úžasný čokoládový dortík. Ááá, už mám na něj chuť. Škoda, že se nikdy nedokopu k tomu, abych si něco, co se mi povedlo, upekla podruhé :D
Už dost chvály na tohle perfektní brownies, které vám vřele doporučuju vyzkoušet, a tady je ten receptík :)


sobota 28. února 2015

Smetanovo-mandarinková ovesná s vlašskými ořechy


Ahojky!
Dnes jsem měla v plánu napsat taková hezký článek o tom, jaký plán jsem si teď sestavila (jestli se tomu teda tak dá říkat :D), ale opět nic nestíhám, takže jenom rychlý ovesný receptík. Snad se k tomu dostanu alespoň zítra. Ve čtvrtek nebudu mít čas určitě a v pátek už je moc pozdě :D Já vám to chci říct, co nejdřív, i když nejde o nic převratného. Ale musela jsem si ten svůj režim trochu upravit. Zvlášť, když vím, co všechno budu vyvádět s jídlem o Vánocích :D Takže to bude taková 24-denní zkouška, jestli to zvládnu. Vážně vám o tom zítra musím napsat :D
Ale teď už k receptu. Slíbila jsem vám recepty na nějaké kašičky, tak tady jeden je ;)


Špagety s kuřecími kousky v zeleninové omáčce


Ahoj!
Tenhle týden byl docela náročný, nemyslíte? Pro mě určitě. Ve škole se samozřejmě psalo spoustu písemek + se k tomu přidal ještě můj návrat ke cvičení a clean stravě. Musím se pochválit, dneska je to 8. den co jím naprosto zdravě, bez nějakého velkého hříchu (teď nebudeme počítat obědy ve školní jídelně :D). Od minulého pátku mám za stravu samé jedničky :D A mám z toho vážně obrovskou radost. I když dneska už jsem měla nutkání si alespoň teď kousek čokošky dát, protože nervíky jsou ke konci týdne tak trochu v kýblu, že.
Takže jsem se denně šprtala a poctivě cvičila a čas na blog mi už prostě nezbyl. Dnes už nějak nemám náladu na nějaké dlouhé vypisování, ale snad bych pro vás někdy mohla sesmolit nějaký jiný článek než je Inspirace z kuch. a recepty :D Ty tu samozřejmě budou taky, ale neuškodil by i trochu zajímavější článek. Koneckonců, já mám nápady, ale jsem tuze líná :D To znamená, že i dneska tady mám pro vás jeden recept. Těch mám naštěstí ještě pořádnou zásobu (a pořád vznikají další), tudíž se nemusíte bát, že by se tu snad přestaly objevovat ;) Dneska je to taková zdravá omáčka s masíčkem a těstovinami, která sice vypadá, jako by jí už někdo pozřel, ale chutnala opravdu mnohem líp :D


Banánovo-jablečná ovesná s perníkem


Ahojda!
Pátek oslavíme receptem na jednu ovesnou kaši. Jednoduchou, ale přesto moc dobrou. Zítra je sobota a to je skvělá příležitost si nějakou tu kašičku ke snídani uvařit :) Já si sobotní snídani nedovedu bez kaše představit!


Ovocná vánoční granola


Ahoj, ahoj!
Slíbila jsem vám vánoční recepty, tak sebou musím trošku pohnout :D Už jsem se zmiňovala o tom, že sem přidám i receptík na svou granolu, kterou jsem sice pekla už na konci října, ale přišla mi natolik vánoční, že jsem si to nechala až na teď. Takže dneska (vyjímečně) žádné dlouhé vykecávání, jak je mým oblíbeným zvykem (asi bych jednou týdně měla vydávat články, kde bych se tak trochu vykecala, abych to pak nepsala do článků, které mají být úplně o něčem jiném, jako třeba tenhle...sakra, už to dělám zase :D) a jdeme rovnou na to! :)


Špaldovo-tvarohové lívanečky


Kdo by nemiloval různé palačinky, lívanečky a placky? Takový člověk snad ani neexistuje. Já jsem vždycky byla obrovský milovník palačinek. Dvě hodiny jsem doma stávala u sporáku a smažila hromadu těhlech výborných placiček pro mou nenažranou rodinku. A vůbec mi nevadilo, že mi kvůli tomu úplně zplihly vlasy. Vůbec mi nevadilo, že jsem byla pocákaná od oleje a že jsem měla opařené prsty. Vůbec mi nevadilo, že mě hrozně bolely nohy a záda a že jsem palačinkami zaváněla ještě 2 dny po tom. Nevadilo mi to, protože já palačinky miluju. A nevadí mi, když jsou z bílé mouky, protože to jsou právě ty palačinky, na kterých jsem vyrostla a které jsem si tak moc oblíbila. Nejlépe s domácí marmeládkou, nebo grankem. A co teprve palačinky v cukrárně s ovocem, zmrzlinou a šlehačkou! To je panečku mňamka. Ale to tak trochu odbíhám od tématu, i od zdravého jídla. Dříve moje snídaně vůbec nebyly zajímavé, až později jsem podlehla kouzlu ovesných kaší a také si je začala vařit. A později jsem podlehla i kouzlu lívanečků. Nedělám si je moc často, protože se mi do nich povětšinou nechce, ale když už je mám, moc si je užiji. A nejraději mám Špaldové, ať už s čímkoliv. A když se do těsta ještě přimíchá tvaroh, jsem jako v ráji.


Jablečný koláč s nádechem Vánoc


Už je čas na vánoční recepty. Začneme třeba tímto jablečným koláčkem, který úžasně provoní celou kuchyň a kdybych ho nepekla už v říjnu, byla bych si naprosto jistá, že už Vánoce jsou. S tímhle koláčkem budete mít vánoče i v červenci :D


Ovesný chléb podruhé


Ahooj!
Dnes tu mám další recept a to rovnou na ovesný chlebík. To mi připomíná, že bych si ho mohla upéct znovu, protože byl vážně dobroučký. Ale ten z mouky mám stejně radši, to je jasný :D I tak je to ale pořád chleba a kdo má rád chleba (a ovesné vločky :D) tak mu určitě zachutná i tenhle. Tedy alespoň v to doufám :D Kdyby ne, tak mi prosím nevynadejte :D
Zkrátka tady je ten receptík. A od příštího týdne se můžete těšit na recepty s Vánočním nádechem, protože už je nejvyšší čas!


Vánoční ovesné kuličky


Takových kuliček je teď všude plno. Na blozích se to jen hemží různými kuličkami z datlí, avokáda, semínek a bůh ví, čeho ještě, protože jak známo, všechny fitness blogerky někdy dokáží vymyslet neuvěřitelné kombinace :D I mě někdy napadá něco, co ostatním připadá šíleně bláznivé. Tyhle kuličky k tomu ale nepatří, protože jsou z obyčejných a dostupných surovin a já myslím, že jako zdravé kuličky na Vánoce se hodí skvěle. Opět jsem tenhle recept vymyslela už někdy v říjnu a myslím, že jsem vám na ně slíbila recept. Tady tedy je. Jednoduchý, rychlý, dobrý, zdravý. Co víc si přát? :)


Banánovo-hruškový ovesný perník bez cukru


V tom názvu jsem vám v podstatě prozradila celý recept :D Navíc už je tam jenom pár surovin. Měla jsem chuť se něčím nacpat a zároveň nemít výčitky z množství cukru, co do sebe dostanu a tak jsem vymyslela tento recept, který je vhodný pro dietáře a i přesto, že v něm není ani zrnko cukříku, je sladký tak akorát. :)

Zapečené Gnocchi s rajčatovou omáčkou


Dobré odpoledne! Dnes tady pro vás mám opět slaný recept a rvonou na moje oblíbené Gnocci! Taky je tak milujete? Já strašně. Myslela jsem, že je mám nejradši se špenátem, než jsem udělala tenhle recept. Já si myslím, a doma mi to taky potvrdili, že se mi to moc povedlo. Já vím, pořád se jen vychvaluju, ale když ono to vážně bylo strašně dobrý :D Ale cokoliv, co je s rajčaty, prostě musí být dobrý. To jinak ani nejde. Zvlášť když to ještě dobře okořeníte a přidáte k tomu kuřecí masíčko. Je to vážně skvělý a přitom jednoduchý receptík a mě se sbíhají sliny jen se koukám na ty fotky :D Že bych si jejich vaření o víkendu zopákla...? Mě by to teda absolutně vůbec nevadilo! :D