Zobrazují se příspěvky se štítkemSladké. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemSladké. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 24. července 2015

Kokosové sušenky do 5 minut

Ahojky!
Dnes tu pro vás mám jen takový rychlo recept. Určitě se vám už taky stalo, že jste najednou dostali hroznou chuť na nějaké sušenky, ale kde je tak narychlo vzít, když pečení trvá táák dlouho a běžte pro nějaké rádoby zdravé a předražené do obchodu se vám nechce? :D Mám pro vás tip na jedny úžasně jednoduché, super rychlé, zdravé až hanba a taky chuťově perfektní súši ze snadno dostupných surovin, které učitě všichni máte doma skoro při každé příležitosti.

úterý 21. července 2015

Ovesné kakaové placičky s třešněmi

Hezký úterní večer!
Je to neuvěřitelné, ale vzpomněla jsem si, že mám ještě pořád blog, na chvilku zapomněla na svoje pitomé problémy a ještě pitoměji strávené prázdniny, a napsala pro vás článek. No, článek....Recept, ale i to se počítá :D A jenom doufám, že alespoň někdo z vás má ještě přístup k třešním, protože nám už opadaly a ty, co jsme nestihly otrhat se změnily v jakési scvrklé vysušené červíky prolézlé rozinky :D Ale ještě předtím, než chudinky takhle smutně dopadly, jsem z nich stihla upéct něco fantastického! A to tyhle skvělé pořádně kakaové placičky, které se mi teda vážně povedly :D Ale dost, samochvála smrdí ( i když je oprávněná :D).


čtvrtek 9. července 2015

Žitné karobové sušenky

Hezký čtvrtek vám přeji!
Dneska nemám moc náladu psát něco složitého (jakobych snad jindy něco takového psala :D), protože jsem před hodinou přijela z kola a těch 80km mě prostě trochu zmohlo, no :D Ale víc, než stehna nebo zadek mě z toho spíš bolí kolena, což není moc dobré znamení a já doufám, že jsem si s nimi nic neudělala. No, snad se to zase srovná. Každopádně teď nechci kolo aspoŇ týden ani vidět. Radši se budu dusit a potit při HIIT v naší soukromé sauně (mamka tomu říká "pokoj"...ta je vtipná, co? :D). Ale kuš, už přestanu plkat a představím vám jeden receptík, který jsem zkoušela už někdy v zimě, ale řada na něj přišla až teď. 
Jde o výborné karobové sušenky, které výjimečně nechutnaly jenom mě, ale i celé rodince, takže je to dobré mlsání i pro nezdravě se stravující jedince :D
A mimochodem jsou to ty nejlepší domácí sušenky, co jsem kdy upekla! Měkké, sladké, karobové a prostě mňamkové! Ale to můžete posoudit sami :))
Fotka sice nic moc, ale byla už holt tma, no...(a vyfotit je až ráno mě prostě nenapadlo, no...prostě mi to občas kapánek nemyslí :D)

středa 10. června 2015

Ovesné koláčky s náplní

Krásnou středu!
Doufám, že se všichni máte dobře a nenecháváte si kazit náladu tímhle počasím. Však ono se to zase vytáhne a za chvilku se nám bude po té zatažené obloze až stýskat, jaký nám bude vedro :D 
Uvědomila jsem si, že vydat občas nějaký článek kromě "What I ate" , by vůbec nemusel být špatný nápad. A když už nejsem schopná něco chytrého napsat, tak vám sem dám alespoň nějaký receptík. Sice už teď tolik nevymýšlím, nevařím ani nepeču (to se ale s létem a prázdninami změní, nebojte ;) ), ale ještě pořád mám spoustu receptíků v zásobě (ehm...proč je sem teda nedávám? :D). Konkrétně tenhle jsem vám slibovala už hóodně dávno (což vlastně všechny :D), takže dnes tady konečně je. Receptík na ovesné koláčky s náplní, kterou si sami vyberete. Zdravé, voňavé a dobré. Co víc si můžeme přát? :)

neděle 1. března 2015

Vláčné jablečné müsli tyčinky


Pokud jde o musli, málokdy jím to kupované (ale přesto si ho občas s velikou chutí dám) a už skoro vůbec kupované musli tyčinky. Myslím si, že je mnohem lepší si je upéct doma. Nejen, že je to levnější, ale i zdravější a chutnější. Sice vám to zabere trochu více času než zaběhnout do obchodu pro nějakou tyčinku, ale výsledek rozhodně stojí za to. Tyčinky si můžete udělat ze všeho, co máte rádi a jediné, co k tomu potřebujete je pár surovin, trouba a chvilka času.
Já vám dnes ukážu recept na svoje tyčinky, které jsem nosila každý den do školy na svačinu. Moc mi chutnaly, zasytily mě a během 5 dní jsem je všechny sama snědla. Navíc je v nich obsaženo i ovoce, takže perfektní snack, když třeba nestíháte :)


Mugcake 3x jinak


Nestíhám, nestačím, nestihnu to, nesvačím...Dobře dobře, to přeháním, poslední bod stihnu vždycky :D Ale s napsáním článku na blog už je to horší. Nějak na to nemám čas a když už ho mám, tak se mi do toho nechce a nakonec to dopadá tak, že zase vydám jen nějaký recept. Přesně jako dneska, kdy bych sice měla čas, ale jsem zoufale líná a zrovna mě nenapadá žádné téma, o čem psát. Ale ve škole mám nápadů dost, jenže tam to bohužel nikdo neocení, zvlášť učitelé :D
Ale dnešní recept by možná mohl být troku zajímavější, protože:
1) mugcaky všichni milují
2)mugcaky jsou rychlé a snadné
3) na mugcaky má člověk doma většinou všechny suroviny :D
Málem bych zapomněla na to, že mugcaky skvěle chutnají! Samozřejmě, když se povedou, což je ne vždy (mluvím z vlastní zkušenosti :D). Ale čirou náhodou se mi nahromadily hnedle tři recepty na tyhle lahodné mikrovlnkové dortíčky, které dopadly docela dobře. A jelikož mi přijde zbytečné je vydávat po jednom, šoupnu je pěkně do jenoho článku, aby byly hezky pohromadě. Tím pádem můžete receptíky porovnat a sami si vybrat ten, který se vám nejvíc zamlouvá :)

 Křehý kokosový mugcake




Vaječňáková vanilková buchtička


Původně to ani vaječňáková buchta být neměla, ale opravdu to tak nakonec chutnalo. Recept je jednoduchý, rychlý a a vážnš moc dobrý. Těsto chutná podobně jako piškot, ale buchtička se mi líbí víc :D Vaječňák patří k Vánocům i k Silvestru, takže až na něj dostanete chuť, můžete si ho udělat místo tekutého v pevném provedení :D I když..ta tekutější verze je samozřejmě lepší, to nemůžu popřít :D Ale zakousnout si k tomu vaječňákovou buchtičku by nemuselo být špatné, ne? Zdravá sice není, ale o Vánocích se to nepočítá ;D

Proč já vždycky peču až když je tma..? :D

Lahodné fazolové brownies


Abych netrhala partu a zapadla mezi ostatní, tak i já mám recept na svoje vlastní (a nejlepší :D) fazolové brownies. A pozor, čistě z fazolí. Bez mouky. Jak já miluju pečení bez mouky. Napřed jsem měla v plánu, že si najdu nějaký recept na netu, ale všude byla ta zlobivá mouka. Takže to nakonec dopadlo tak, že jsem si ten recept vymyslela. A kupodivu mi to vyšlo a vzešlo z toho dokonalé a výborné brownies. Kdybych to nevěděla, tak bych opravdu nepoznala, že je z fazolí. To by bylo to poslední, co by mě napadlo. Bylo krásně měkké a vláčné, sladké tak akorát. Jako úžasný čokoládový dortík. Ááá, už mám na něj chuť. Škoda, že se nikdy nedokopu k tomu, abych si něco, co se mi povedlo, upekla podruhé :D
Už dost chvály na tohle perfektní brownies, které vám vřele doporučuju vyzkoušet, a tady je ten receptík :)


sobota 28. února 2015

Smetanovo-mandarinková ovesná s vlašskými ořechy


Ahojky!
Dnes jsem měla v plánu napsat taková hezký článek o tom, jaký plán jsem si teď sestavila (jestli se tomu teda tak dá říkat :D), ale opět nic nestíhám, takže jenom rychlý ovesný receptík. Snad se k tomu dostanu alespoň zítra. Ve čtvrtek nebudu mít čas určitě a v pátek už je moc pozdě :D Já vám to chci říct, co nejdřív, i když nejde o nic převratného. Ale musela jsem si ten svůj režim trochu upravit. Zvlášť, když vím, co všechno budu vyvádět s jídlem o Vánocích :D Takže to bude taková 24-denní zkouška, jestli to zvládnu. Vážně vám o tom zítra musím napsat :D
Ale teď už k receptu. Slíbila jsem vám recepty na nějaké kašičky, tak tady jeden je ;)


Banánovo-jablečná ovesná s perníkem


Ahojda!
Pátek oslavíme receptem na jednu ovesnou kaši. Jednoduchou, ale přesto moc dobrou. Zítra je sobota a to je skvělá příležitost si nějakou tu kašičku ke snídani uvařit :) Já si sobotní snídani nedovedu bez kaše představit!


Ovocná vánoční granola


Ahoj, ahoj!
Slíbila jsem vám vánoční recepty, tak sebou musím trošku pohnout :D Už jsem se zmiňovala o tom, že sem přidám i receptík na svou granolu, kterou jsem sice pekla už na konci října, ale přišla mi natolik vánoční, že jsem si to nechala až na teď. Takže dneska (vyjímečně) žádné dlouhé vykecávání, jak je mým oblíbeným zvykem (asi bych jednou týdně měla vydávat články, kde bych se tak trochu vykecala, abych to pak nepsala do článků, které mají být úplně o něčem jiném, jako třeba tenhle...sakra, už to dělám zase :D) a jdeme rovnou na to! :)


Špaldovo-tvarohové lívanečky


Kdo by nemiloval různé palačinky, lívanečky a placky? Takový člověk snad ani neexistuje. Já jsem vždycky byla obrovský milovník palačinek. Dvě hodiny jsem doma stávala u sporáku a smažila hromadu těhlech výborných placiček pro mou nenažranou rodinku. A vůbec mi nevadilo, že mi kvůli tomu úplně zplihly vlasy. Vůbec mi nevadilo, že jsem byla pocákaná od oleje a že jsem měla opařené prsty. Vůbec mi nevadilo, že mě hrozně bolely nohy a záda a že jsem palačinkami zaváněla ještě 2 dny po tom. Nevadilo mi to, protože já palačinky miluju. A nevadí mi, když jsou z bílé mouky, protože to jsou právě ty palačinky, na kterých jsem vyrostla a které jsem si tak moc oblíbila. Nejlépe s domácí marmeládkou, nebo grankem. A co teprve palačinky v cukrárně s ovocem, zmrzlinou a šlehačkou! To je panečku mňamka. Ale to tak trochu odbíhám od tématu, i od zdravého jídla. Dříve moje snídaně vůbec nebyly zajímavé, až později jsem podlehla kouzlu ovesných kaší a také si je začala vařit. A později jsem podlehla i kouzlu lívanečků. Nedělám si je moc často, protože se mi do nich povětšinou nechce, ale když už je mám, moc si je užiji. A nejraději mám Špaldové, ať už s čímkoliv. A když se do těsta ještě přimíchá tvaroh, jsem jako v ráji.


Jablečný koláč s nádechem Vánoc


Už je čas na vánoční recepty. Začneme třeba tímto jablečným koláčkem, který úžasně provoní celou kuchyň a kdybych ho nepekla už v říjnu, byla bych si naprosto jistá, že už Vánoce jsou. S tímhle koláčkem budete mít vánoče i v červenci :D


Vánoční ovesné kuličky


Takových kuliček je teď všude plno. Na blozích se to jen hemží různými kuličkami z datlí, avokáda, semínek a bůh ví, čeho ještě, protože jak známo, všechny fitness blogerky někdy dokáží vymyslet neuvěřitelné kombinace :D I mě někdy napadá něco, co ostatním připadá šíleně bláznivé. Tyhle kuličky k tomu ale nepatří, protože jsou z obyčejných a dostupných surovin a já myslím, že jako zdravé kuličky na Vánoce se hodí skvěle. Opět jsem tenhle recept vymyslela už někdy v říjnu a myslím, že jsem vám na ně slíbila recept. Tady tedy je. Jednoduchý, rychlý, dobrý, zdravý. Co víc si přát? :)


Banánovo-hruškový ovesný perník bez cukru


V tom názvu jsem vám v podstatě prozradila celý recept :D Navíc už je tam jenom pár surovin. Měla jsem chuť se něčím nacpat a zároveň nemít výčitky z množství cukru, co do sebe dostanu a tak jsem vymyslela tento recept, který je vhodný pro dietáře a i přesto, že v něm není ani zrnko cukříku, je sladký tak akorát. :)

Jáhelná kaše s banánovou příchutí


Recept z trošku jiného soudku. Jáhelnou kaši nemám moc často, ale rozhodně mi hrozně chutná. Baví mě zkoušet různé kombinace a cpát do katrůlku, kde ji vařím, všechno možné. Ono z toho vždycky vzejde a jednou vzniklo tohle. Nic těžkého, ani nic neobvyklého a přesto moc dobrého. Receptů na kaše (jak už jahelné nebo ovesné) tady čekejte víc. Dneska jsem se ve škole hrozně nudila a tak jsem si sepisovala různé kombinace s čím vším můžu kaši uvařit. No, je jich celkem dost, takže pokud projdou testováním, objeví se i tady na blogu. Teď se vrátíme k tomuto receptu na jahelnou kaši, která sice zabere trochu víc času než ovesná, ale výsledek stojí za to ;)
Po zvážění jsem zjistila, že v pytlíku je ještě 120g jáhel. Vím, že posledně jsem si dělala z 80g a tím pádem by mi napříště zbylo už jen 40g a toho bych se opravdu moc nenajedla. A kdybych si to rozdělila na 60 a 60, taky by toho bylo (na mě) moc málo :D A tak jsem se na to vykašlala a uvařila to všechno. Měla jsem hoodně kašičky, ale lepší víc než míň :D
Pokud nemáte tak vytahaný břich jako já, klidně dejte jen polovičku, uvařte ještě pro někoho, nebo si část nechte na později. Ale to je podle mě naprosto zbytečný :D


Osvěžující jablečný pohár


No..teď už sice vedro není, ale beztak to zase brzy přijde. A tohle se na parné dny perfektně hodí :)
Jinak víte, jak jsem v minulém článku psala o tom, že jsem doma objevila spoustu formiček, o kterých jsem neměla ani tušení? Tak mamka se dneska zmínila, že má spoustu vzorových karet s recepty, receptové knížečky od Svět ženy a asi 20 knížek velikonočních a vánočních receptů od Dr. Oetker. K tomu ještě knihy Vánoční cukroví zdravěji, Pokrmy z mikrovlné trouby ( ty se hodí hodně :D), Sýry v kuchyni (mňami), Přírodní kuchyně (to je syrová strava) a Grilovaná jídla. No zkrátka hotový poklad. Nechápu, jak to přede mnou mohla tak dlouho schovávat :D. Já z toho byla šíleně nadšená. Hned jsem to šla hrdě ukázat ségře. Věnovala mi otrávený pohled a jakési hmm. Někdo holt nechápe, jakou hodnotu recepty mají a co to znamená pro mě. Všechny jsem si je hezky srovnala do krabice od bot a položila na poličku. Tam na ně pořád vidím a už se těším, až si to všechno prohrabu a pročtu. :)

Teď k těm jablíčkům. Je to receptík na 4 porce.


3 způsoby Bebe müsli


Tenhle recept mě napadl úplně náhodou, když jsem zjistila, že se mi v batohu rozdrobily Bebe sušenky, co jsem měla ke svačině. Přišlo mi to jako dobrý nápad, udělat z toho müsli, protože bébéčka miluju :3 A můžeme si udělat hned 3 druhy

Brusinkové

Suroviny:
ovesné vločky
kukuřičné lupínky
sušené brusinky
balíček brusinkových Bebe sušenek

Misku naplníme asi z třetiny ovesnými vločkami. Rozdrobíme do nich Bebe sušenky a přidáme hrst sušených brusinek. Nakonec k tomu přisypeme asi hrst cornflaků a promícháme.
Můžeme to jíst s jogurtem, s mlékem i samotné. Vyzkoušela jsem všechny tři varianty a mě osobně to nejvíce chutnalo s mlékem. Na každý pád to ale byla moc dobrá a rychlá snídaně :)

Oříškové

Suroviny:
ovesné vločky
kukuřičné lupínky
balíček oříškových Bebe sušenek
hrst nasekaných oříšků dle vašeho výběru(můžete i více druhů)

Misku zase ze třetiny naplníme vločkami, přimícháme sušenky, lupínky a oříšky. Můžeme jíst samotné, s jogurtem i mlékem.

Čokoládové

To nejlepší nakonec!
Suroviny:
ovesné vločky
kukuřičné lupínky
čokoládové Bebe sušenky
1-2 řady nasekané hořké čokolády
1 lžička holandského kakaa( nemusí být, to je pro milovníky čokolády :D)

Opět zase třetina misky vločky, rozdrobené kakaové Bebe sušenky, hrst cornflaků a 1-2 řady nasekané hořké čokolády. Tohle mi chutná úplně nejvíc!

Samozřejmě si to můžete kombinovat jak chcete. Těch možností je spousta. Často si tohle müsli dělám ke snídani, protože zasytí a opravdu mi moc chutná.

Božská třešňová bublanina


Tohle byla ta nejlepší bublanina, jakou jsem kdy jedla. Byla hezky vláčná, vůbec ne suchá, měkká a prostě úžasná! Musela jsem ji ochutnat ještě teplou, protože vypadala i voněla nádherně. A chutnala jakbysmet!
Recept je ze stránky mamincinyrecepty.cz

Suroviny: 2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru krystal
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
1 Zlatý klas a nebo v mém případě vanilkový pudink
1,5 hrnku mléka
0,5 hrnku oleje
1 vejce
třešně podle libosti

V jedné míse smícháme všechny sypké suroviny, ve druhé prošleháme tekuté. Pak spojíme dohromady a pořádně promícháme, aby v těstě nebyly hrudky. Já to musela použít šlehač. Těsto vylijeme na buďto plech vymazaný a vysypaný moukou a nebo vyložený pečícím papírem. Posypeme libovolným množstvím vypeckovaných třešní a dáme péct do trouby na 180°C do zezlátnutí. Já to pekla asi 25-30 minut. Po upečení můžete ještě pocukrovat, ale to mi připadalo zbytečné.

Tuhle bublaninu opravdu doporučuju, je naprosto báječná! Fotku bohužel nemám, ale věřte mi, že vypadala krásně. :)

Ovocný koláč z ovesných vloček s arašídovou drobenkou


Protože o nemoci byla nuda a protože na blogu je strašně "málo" receptů, tak dnes pro vás mám jeden na takový jednoduchý, mooooooooc moc dobrý a kupodivu i zdravý koláček. Žádná mouka, vejce, ani cukr. Koláček se skládá jen z několika málo ingrediencí, které nikomu normálnímu nemůžou doma chybět :D Dokonce i já je doma měla a to bylo prosím před velkým nákupem, kdy jsme měli lednici i špajzku vyrabovanou :D K upečení tohoto ovesného koláče vám stačí opravdu málo, ale věřte mi, že výsledek bude stát za to :)