Zobrazují se příspěvky se štítkemO jídle. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemO jídle. Zobrazit všechny příspěvky

středa 8. července 2015

Prázdninový nákup a trocha podívání

Protože čím jiným je možné nejlépe zahájit léto? Já jsem hned po vyzvednutí vysvědčení utíkala s maminkou do Zdravé výživy a udělala si malou zásobičku dobrůtek , abych měla o prázdninách co jíst. A teď vám ve stručnosti ukážu, co všechno jsem si koupila (resp. co všechno mi moje hodná mamka koupila :D).


Na fotkách níže se nenachází oříšková ovesná kaše, kterou jsme koupily pro ségru, protože si tyhle instantní kaše strašně oblíbila a jí je skoro každý den. No udělala jí děsnou radost :D Na fotkách taky nejsou Zázvorky a sušené turecké meruňky, což je ten malý balíček vedle Zázvorek. Obojí jsem fotila, ale ta fotka se mi nejspíš někam ztratila. Zázvorky už jsme s mamkou ochutnaly. Mě docela chutnaly ( i když lepší by byly namazné máslíčkem :D), ale mamka se z nich hrozně zakuckala :D Ty meruňky jsem ještě neměla, ale už se na ně celá třesu. Když jsou až z Turecka tak musí být úžasné! :D

pátek 12. června 2015

Full Day of Eating

No neke! Co se to děje? Já a vydávám takovýhle článek? To se ten svět už úplně zbláznil, nebo co? :D
Ne, jen jsem si řekla, že by možná nemusel být špatný nápad spočítat si, kolik čeho sním a napsat vám to sem. Navíc je to teď docela oblíbený typ článků a i já je čtu moc ráda.  I když nejsem moc velkým příznivcem počítání maker a v podstatě tohle bylo poprvé (a možná i naposled, protože jsem nad tím strávila nepřiměřeně dlouhou dobu :D), co jsem si poctivě spočítala hodnoty všech svých jídel.

pátek 17. dubna 2015

Záchvatovité přejídání: Moje šílená noční můra



Zdravím vás!
Dnes tu pro vás mám již dlouho slibovaný článek o ZP. V deníčku, který měl dneska vyjít, bych stejně psala z větší části o tom, takže jsem se rozhodla se na to konečně vrhnout.
Asi vám nemusím psát, co to vlastně ZP je, ne? Stručně řečeno, člověk během chviličky dokáže sníst obrovské množství jídla. A to opravdu hodně obrovské. Já říkám, že prostě sežere všechno, co najde. Smutná a děsivá skutečnost.
Důvodů k ZP může být spoustu. Může jít o nějaké bláznivé diety, o nedostatek důležitých živin, příliš náročný pohyb, psychické problémy a jak jsem se dočetla na internetu, tak i peníze, protože hned několik slečen si za to nechává dokonce platit.
Já se ale dneska nechci zaměřit obecně na ZP, ale chci popsat, jak tomu bylo a je u mě.
Začnu tím, jak jsem se vlastně do ZP dostala.


pondělí 2. března 2015

Přehlídka kaší za rok 2014

Rok 2014 je u konce a od půlnoci už tu bude rok 2015. Přichází něco nového a každý doufá, že snad lepšího. I já si přeji, aby byl tento rok pro mě alespoň o trochu hezčí, než ten minulý. Nebyl vlastně úplně nejhorší. Objevila jsem spoustu nových věcí. Začala jsem přece se zdravým životním stylem. Začala jsem cvičit, zhubla jsem, začala jsem si vymýšlet recepty a hlavně jsem objevila kouzlo ovesných kaší. Dřív jsem je jedla jen, když je třeba mamka uvažila k večeři (a to nebylo zrovna moc často) a nemůžu říct, že bych z nich byla nějak extra nadšená. Ale to se změnilo díky vám všem, kteří ste na blogy pořád cpali svoje fotečky nazdobených kašiček a já si tehdy řekla, že jim dám tedy šanci. Osudové rozhodnutí. Stalo se to v létě o prázdninách a od té doby je ovesná kašička moje nejoblíbenější snídaně (možná i nejoblíbenější jídlo vůbec :D ) a v poslední době k ní přibyla i jáhlová, kterou si také vařím docela často. V tomhle článku bych se chtěla ohlédnout zpátky a společně s vámi si připomenout všechny moje kaše, co jsem si od léta ukuchtila, nazdobila a snědla. Od mých úplně prvních (někdy ne moc povedených :D) kašiček až po dnešní vymazlené krásky, bez kterých bych nemohla žít. Snad se vám tento připomínací článek bude líbit. Já myslím, že něco tak úžasného jako jsou kaše, si zaslouží samostatný článek, když už za pár hodin bude nový rok a s ním přijdou další skvělé kaše, nové kombinace a nové chutě. Kašičky tu s námi budou pořád. Těšíme se na ně už když je dojídáme (já určitě :D) a zkrátka je milujeme. Každá kaše je něčím výjimečná, i kdyby měla být třeba každý den úplně stejná. A proto je tu tenhle článek plný foteček mých kaší. Užijte si ho :)


sobota 28. února 2015

Proč jíst čokoládu?


Myslím, že tímto článkem udělám radost nejednomu milovníkovi čokolády. A především sobě, protože já bych bez ní dlouho nepřežila. Čokoláda je pro mě něco vzácného a výjimečného, co si vychutnávám jako nic na světě. Je to něco, co mě vždycky uklidní a dodá mi energii. Pokaždé, když si kousek vezmu, ucítím takovou příjemnou úlevu a čas, jakoby se na chvíli zastavil.
Miluji čokoládu a jíst zdravě pro mě neznamená se jí vzdát. I kdyby mi nabízeli miliony, čokolády bych se nikdy nevzdala.
A neměl by se jí vzdávat nikdo, protože čokoláda je nejenom výborná, ale ta kvalitní hořká také zdravá a kousek denně doporučují i lékaři. Proč? Stačí číst dál a vše se dozvíte :)



Jak si vybrat tu správnou a kvalitní čokoládu?


Je úplně jedno, do jakého obalu je čokoláda zabalena. Jestli je to tabulka, pralinka, čokoládové figurky nebo lanýže. Záleží na to, z čeho je vyrobena. Pokud převažuje rostlinný tuk, nemůže být o čokoládě řeč. Náhražky čokolády se nejčastěji používají pro vánoční kolekce, které, přiznejme si to, většina z nás zbožňuje. Alespoň já. Jak se ale nenapálit a vybrat si dobrou a kvalitní čokošku? Stačí si jen přečíst složení...


20 (prý) nejzdravějších nápojů na světě


Všichni se hodně zajímáme o to, co jíme. Dbáme na to, abychom měli vyrovnaný příjem živin a aby naše strava byla pestrá a pro nás zajímavá, zábavná a hlavně chutná. Ale jak je to s pitím? Klademe i na to takový důraz? Všichni nejspíš nejvíce pijeme vodu. Občas si dáme kávu nebo čaj, ale jinak? Já osobně vlastně skoro nic jiného nepiji, ale to možná dělám chybu. Dnes bych vám ráda představila 20 údajně nejzdravějších nápojů světa. Každý je něčím prospěšný a já vám teď popíšu, čím.