středa 8. července 2015

Prázdninový nákup a trocha podívání

Protože čím jiným je možné nejlépe zahájit léto? Já jsem hned po vyzvednutí vysvědčení utíkala s maminkou do Zdravé výživy a udělala si malou zásobičku dobrůtek , abych měla o prázdninách co jíst. A teď vám ve stručnosti ukážu, co všechno jsem si koupila (resp. co všechno mi moje hodná mamka koupila :D).


Na fotkách níže se nenachází oříšková ovesná kaše, kterou jsme koupily pro ségru, protože si tyhle instantní kaše strašně oblíbila a jí je skoro každý den. No udělala jí děsnou radost :D Na fotkách taky nejsou Zázvorky a sušené turecké meruňky, což je ten malý balíček vedle Zázvorek. Obojí jsem fotila, ale ta fotka se mi nejspíš někam ztratila. Zázvorky už jsme s mamkou ochutnaly. Mě docela chutnaly ( i když lepší by byly namazné máslíčkem :D), ale mamka se z nich hrozně zakuckala :D Ty meruňky jsem ještě neměla, ale už se na ně celá třesu. Když jsou až z Turecka tak musí být úžasné! :D

neděle 5. července 2015

What I ate no. 47

Krásné nedělní ráno!
Alespoň teda doufám, že devět hodin se ještě počítá jako ráno. :D Snad se máte dobře a užíváte si prázdnin. Omlouvám se, že jsem se teď vůbec neozvala, zvlášť, když jsem měla prázdniny. Ale bohužel mi to nějak nevyšlo. Měla jsem to v plánu, protože jsem byla na nákupu ve Zdravé výživě a také jem vám chtěla napsat, jak na tom teď jsem se ZP, ale nějak se mi do toho psaní nechtělo. Ale určtitě se k tomu odhodlám. Nenapsala jsem i proto, že hned první den prázdnin jsem se probudila s ucpaným nosem, škrábáním v krku, kašlem, bolestí hlavy a šílenou únavou. Mohly ty prázdniny snad začít líp??? No, samozřejmě jsem celý den nic nedělala a to vedlo tak akorát k tomu, že jsem celý den jedla. Ve čtvrtek už mi naštěstí bylo mnohem lépe a to jsem hned využila na cvičení, kolo a na konci dne pak i svlažení v rybníčku. Takže jsem se pak nemohla divit, když mi v pátek bylo ještě hůř než ve středu :D Ale teď už je to lepší, i když ten nos mám ucpaný pořád a občas si musím pořádně odkašlat. Ale jsem naštvaná, že mě to přepalo takhle na začátku prázdnin. Ale nevadí, hlavně aby to už bylo pryč.
Teď už se vrhneme na to jídlo :)

neděle 28. června 2015

What I ate no. 46

Krásnou neděli vám přeji!
Doufám, že se máte dobře a užíváte si dnešní hezké počasí. Dnes vydávám What I ate dříve, i když ne ráno, jak jsem minule slíbila. Nejsem teď moc aktivní a vím, že pořád slibuji, že se to brzy změní a ono pořád nic, ale já opravdu doufám, že se to zlepší a že opět začnu normálně fugnovat. Do školy už se jdu zítra jenom nudit a v úterý pro vysvědčení, takže se dá říct, že už mám vlastně taky prázdniny, protože ty dva ubohé dny se nedají počítat :D Potom mi konečně nastane svoboda a odpočinek. Konečně budu moct pořádně začít něco dělat s tím mým přejídáním, které se mimochodem zase pěkně rozjelo...škoda o tom psát. Dneska na to vůbec nemám náladu, takže vám jen popřeji pěnou zábavu u dnešního dílu a ať se vám fotečky líbí :)


neděle 21. června 2015

What I ate no. 45

Ahojky
Vítám vás u tradiční nedělní rubriky, která je dnes obzvláště chudá. To proto, že tenhle týden jsem to den za dnem všechno kazila a jedla vyloženě jako prase. Je mi ze mě úplně špatně a i psát se o tom strašně stydím. Už se na sebe fakt nemůžu ani podívat. A ani na ségru, protože když ji vidím, tak se mi chce brečet, protože to vypadá, že jsem si vyměnily role. Ona je teď ta krásná štíhlounká a já jsem vedle ní jak tučná koule. Nikdy si neodpustím, že jsem celý rok práce takhle zahodila a udělala ze sebe takovou buchtu. 
A netěší mě ani to, že jsem po roce a dvou měsících opět dostala menstruaci. Kdyby to bylo kvůli těm 10 kilům navrch, tak bych si říkala, že to bylo aspoň k něčemu dobré, ale bohužel je to díky antikoncepci, kterou mi předepsala doktorka. Takže ten nabraný tuk s tím nemá nic společného. 
Ale to je teď jedno, protože jsem dneska zase odhodlaná se do toho znovu a naplno pustit. Zkusím si  počítat makra a začnu s IIFYM, abych nad sebou měla trochu kontrolu a abych věděla, kolik čeho jím. Už jsem se zaregistrovala na kalorických tabulkách a hrozně mě baví tam tvořit jídelníčky :D Navíc mi to vypočítalo, že s mým výdejem můžu jíst klidně nad 2000 kcal (někdy i víc, záleží na tom pohybu), takže pokud nejsem tak zoufalá slaboška, mohla bych to konečně dokázat a přestat být tím jídlem tolik ovládaná. 
Teď vám přeji pěknou podívanou. Fotek je opravdu pomálu, ale já slibuji, že příští týden už to bude mnohem lepší. A snad i ta moje nálada bude trochu pozitivnější :)

středa 17. června 2015

Kuskus zapečený s nivou a pórkem

Dnes jednoduchý a zdravý receptík na výborný vegetariánský kuskus, kterého jsem se nemohla nabažit, jak moc mi chutnal. Já ototiž miluji kukusu, miluji nivu a miluji pórek. A když se tohle všechno spojí dohromady, vznikne naprosto báječná kombinace!


neděle 14. června 2015

What I ate no. 44

Ahojky!
Přeji vám všem krásnou neděli a jsem tu konečně s dnešním článkem. Dneska extrémně pozdě, ale tak trochu jsem na to zapomněla a navíc teprve před chvílí večeřela, takže jsem ještě přetahovala fotečky. Tenhle týden je to opět slabota a možná ještě větší než ten minulý, ale snad to nevadí. Doufejme, že se to brzy zlepší a fotek zase bude dost. Přeji vám hezkou zábavu a ještě hezčí nedělní večer! Užijte si dnešní dílek.


pátek 12. června 2015

Full Day of Eating

No neke! Co se to děje? Já a vydávám takovýhle článek? To se ten svět už úplně zbláznil, nebo co? :D
Ne, jen jsem si řekla, že by možná nemusel být špatný nápad spočítat si, kolik čeho sním a napsat vám to sem. Navíc je to teď docela oblíbený typ článků a i já je čtu moc ráda.  I když nejsem moc velkým příznivcem počítání maker a v podstatě tohle bylo poprvé (a možná i naposled, protože jsem nad tím strávila nepřiměřeně dlouhou dobu :D), co jsem si poctivě spočítala hodnoty všech svých jídel.

středa 10. června 2015

Ovesné koláčky s náplní

Krásnou středu!
Doufám, že se všichni máte dobře a nenecháváte si kazit náladu tímhle počasím. Však ono se to zase vytáhne a za chvilku se nám bude po té zatažené obloze až stýskat, jaký nám bude vedro :D 
Uvědomila jsem si, že vydat občas nějaký článek kromě "What I ate" , by vůbec nemusel být špatný nápad. A když už nejsem schopná něco chytrého napsat, tak vám sem dám alespoň nějaký receptík. Sice už teď tolik nevymýšlím, nevařím ani nepeču (to se ale s létem a prázdninami změní, nebojte ;) ), ale ještě pořád mám spoustu receptíků v zásobě (ehm...proč je sem teda nedávám? :D). Konkrétně tenhle jsem vám slibovala už hóodně dávno (což vlastně všechny :D), takže dnes tady konečně je. Receptík na ovesné koláčky s náplní, kterou si sami vyberete. Zdravé, voňavé a dobré. Co víc si můžeme přát? :)

neděle 7. června 2015

What I ate no. 43

Krásnou neděli vám všem přeji! 
Doufám, že se máte dobře a užíváte si pěkného počasí. Už jen 3 týdny a pak klídeček! Jenže čím blíže to je, tím víc mám pocit, že už to prostě nevydržím. Achjo, je to se mnou těžký. Zítra píšeme dvě písemky a já jsem naučená sotva na jednu. Ano, vykašlala jsem se na to, protože jsem se teď o víkendu necítila moc dobře, co se mojí psychické stránky týče. Ale to není žádná novinka :D Zajímalo by mě, kdy se to konečně zlepší. No, nebudu to teď rozpitvávat a rovnou vás pozvu, ať se smělem vrhnete na prohlížení dnešního dílu. Připadá mi, že fotek je pořád méně a méně, ale to snad nevadí. V létě jich bude tolik, až vás to bude štvát :D Tak jdeme na to a hezkou zábavu!


pátek 5. června 2015

Jakpak žiju a nové hadříky na cvičení

Ahojky!
Doufám, že se máte dobře, když už jsme se konečně dočkali toho pátku. A já po dlouhé době přidávám i nějaký článek, který se netýká jen toho, co jsem snědla. Na deníčky poslední dobou nemám moc náladu a stejně nevím, co bych do nich psala (dobrá, jsem i líná je psát, ale o tom jakože nevíte :D). Dnes vám jenom tak stručně shrnu, jak si tak nějak žiju a ukážu vám, za co jsem vyhodila prachy v Lidlu :D Tak hezkou zábavu!

Začneme tím oblečením...