sobota 28. února 2015

Jak jsem začala cvičit


Ahojky!
Už bylo načase, abych sem také napsala něco jiného, než jen recepty. Já se prostě k delšímu článku nemůžu dokopat! Ale asi bych sem mohla napsat něco o tom, jak jsem začala cvičit a jíst zdravěji. Tak jdeme na to :)


Nový rok, nové cíle, nové sny


Ještě mi pořád tak nějak úplně nedochází, že už je rok 2015. A pořád mi tak nějak nedochází, že dnes je pátek a za 2 dny zase začne škola. A pořád mi nějak nedochází, že bych se už asi měla začít učit, což mi nejspíš dojde až v neděli večer.
Ale proč si kazit pátek nedělí?

Dneska to bude o mých plánech a předsevzetích do nového roku. Já si je nikdy moc nedávala. Spíš jsem si tak řekla, že bych třeba mohla něco a něco a buď jsem to dodržela, nebo ne, ale neřešila jsem to. Popravdě, ani teď to moc neřeším :D Sice jsem si nějaké dala, ale nazvala bych to spíš plány, než předsevzetí. Jsou to věci, které mám v plánu a které bych při troše štěstí mohla udělat.



Forma, jídlo a plány


Ahoj, ahoj, ahoj!
Dnešní článek bych chtěla věnovat sobě a všem těm mým bláznivým plánům a nápadům.
Měla jsem krásně promyšlené, co všechno do tohoto článku napíšu, ale pochpitelně už zase nevím, co to vlastně bylo :D Ale nějak to dohromady dám. Vezmeme to popořádku a začneme mojí aktuální formou (nebo alespoň tím, co jsem si za 8 měsíců dřiny vytvořila :D)


Pozitiva a negativa - jak působí cvičení na mě


Už to chtělo vydat i něco jiného než samé články o jídle. Jídlo je sice fajn a tenhle blog byl založen předevšm s úmyslem sem přidávat moje kuchařské výmysly, ale o fitness to má být tak trochu taky. A tak k vám dnes přicházím se článkem o cvičení a vlastně i o zdravé stravě a celkově o tom zdravém životním stylu. Rozhodla jsem se vám napsat pozitiva a negativa, která tahle stránka života přinesla konkrétně mé osobě. Ano, i ta negativa tam jsou a bohužel je jich docela dost.
Ale začneme těmi pozitivy, to méně přijemné si necháme na konec :D Sice se má jako poslední dávat do nejlepší, ale já to dělám naopak. Napřed to dobrý a teprve až potom to špatný, takže jdeme na to!


Povídačka


Dobré ránko!
Jak jste se dnes vyspali? Já skvěle! Dokonce jsem vstala hned, jak mi v 7:30 zazvonil budík. Navlíkla jsem na sebe kraťasy po bráchovi, sportovní podprdu a svoje nový spešl tílko, které jsem si včera koupila ve Sportisimu. Bylo ve slevě, jen za 150 Kč. No nekupte to! :D Zvlášť, když to cedulka tak pěkně vychvalovala. Nechala jsem si jí, abych nezapomněla, jak parádní tričko jsem si koupila. Je tam napsané toto:

Textilní vlákno s úpravou wicking odvádí dobře tělesnou vlhkost pokožky. Na rozdíl od přírodních vláken není nasákavé, proto nezadržuje vlhkost a nestudí. Vlhkost je odváděna na povrch tkaniny, odkud se rychle odpařuje a oděv tak zůstává suchý a na omak příjemný.

Okamžitě jsem musela vyzkoušet, co je na tom pravdy, takže jsem hned po příjezdu domů vyrazila na kolo. A ono to nejspíš vážně funguje. Jindy mám třeba mokrá celá záda a dneska tam bylo jen pár kapek. Ten mterilá je vážně úžasnej. Hebkej a vážně příjemnej a vůbec se na mě nelepí, začež jsem nesmírně vděčná, protože to vážně nenávidím.
Takže dnes ráno, když jsem se probudila plná energie, jsem si šla zaběhat. A jelikož mě ten můj okruh, který jsem běžela 10x, mě už nebaví, chtěla jsem zkusit něco nového. A delšího. Bylo to min. 5km. Chvíli běh po cestě, pak kousíček po silnici, pak dlouhatánskej kus po polňačce, pak ještě část po silnici a potom znovu po polní cestě. Z té jsem se samozřejmě napojila na silnici ve městě a doběhla domů. Trvalo mi to asi 35 minut. Bylo to nejvíc, co jsem kdy uběhla a nezastavila jsem se ani jednou! Jenom, když mi vypadly klíče z podprsenky :D Nemám kapsy, takže to je jediný místo, kam si je můžu dát, jenže na konci už jsem měla ve výtřihu zase krůpěje a oni hajzlíci vyklouzly ven :D Překvapilo mě, že jsem to zvládla, protože ke konci už jsem byla vážně mrtvá. Ale v boku mě nepýchalo, což je výborný, protože loni jsem umírala i ve škole při osmistovce. A teď najednou 5 kiláků v kuse. Jsem na sebe pyšná, nikdy bych nevěřila, že toho tolik uběhnu. A moje úžasně lehoučké botky a úžasně lehoučké nové tílečko mi k tomu dopomohly.

Dnes si ještě zacvičím, protože včera jsem byla akorát na tom kole. Jeli jsme totiž s rodinkou nakupovat a protáhlo se to až do 5 hodin. Kromě toho tílka, mám i nové botky. Jsou to takové plátěné tenisky na klínku :3 Konečně mám taky nějaké hezké boty, protože kromě těch běhacích, mám už jen jedny staré polorozpadlé botasky. Hledala jsem i nějaké sportovní kalhoty. Něco uplejšího než jsou pumpky a něco volnějšího než jsou legíny, ale v tom Sportissimo selhalo. Stavovali jsme se i v bazaru, kde jsem si prohlížela převážně kuchyňské potřeby a představovala si, jak si budu zařizovat svojí vlastní kuchyň :D Já jsem fakt ujetá, ale na to se těším ze všeho nejvíc.

Po návratu z kola jsem šli na rodinnou večeři, na kterou chodíme jednou ročně :D Dala jsem si samozřejmě vodičku a k jídlu kučecí nudličky na kari s rýží! Bylo toho strašně moc, ale já mám tak obrovskej žaludek, že to ve mě zmizelo ani nevím jak. :D Vážně mám pocit, že si žaludek pořád zvětšuju a zvětšuju. Za to může ta zelenina a ovoce :D
Z toho dne jsem byla tak hrozně unavená! Mnohem víc, než když si dám třeba 2 hodinky cvičení. No jo, nákupy holt vyčerpávají :D

A v sobotu jsem pekla svůj první Cheesecake a musím říct, že se moc povedl. Ten krém chutnal jako lipánek :D Určo dám recept ;)

Včera jsem si na jedné stránce počítala svoje BMI a vyšlo mi 19,8. Gratulujou mi, prý mám optimální váhu :D Kdybyste chtěli, tak je to TAHLE stránka. Můžete si tam spočítat i spoustu dalších věcí, tak se tam mrkněte.

To jsem se zase jednou rozepsala. Ale už dost, přiběhla jsem už před třičtvrtě hodinou, tak jdu jíst. Už mám hlad. Mám tam ještě rybíz od babičky a švěstky, k tomu jogurt, vločky a oříšky...Jéé, už se těším :D
Zatím se tedy mějte a dál sportujte! :))

Můj sportovní den


Ahoooj!
Jsem vážně ráda, že teď sedím a vím že po zbytek večera už nic jiného dělat nebudu. Dneska jsem na sebe vážně pyšná, protože se hýbala jako divá. A trošičku jsem se umírnila v jídelníčku. Aby taky ne. Bylo to za trest. Za včerejšek, protože jsem toho sežrala tolik, že ani nevím, co všechno :D Spucla jsem asi 20 sušenek co jsem den předtím na ten sraz napekla(pořád ale byly zdravější, než ty z obchoďáku a rozhodně chutnější), pila jsem samý ty hnusný sladký věci, pak tam byla nějaká zmrzlina, kuřecí na grilu s chlebem a horou hořčice a jako mega kalorická tečka nakonec opečený marshmallow mezi dvěma sušenkama s hořkou čokoládou. Takže výčitky jako blázen. Aspoň, že jsem si nevzala žádný ty slaný křupky a tyčinky. Popravdě, na to jsem ani neměla chuť.
Takže včera večer jsem si umínila, že dneska to všechno vysportuju. Takže ráno běh. Nechtělo se mi, cítila jsem se hrozně unavená, ale to byl pouhý klam, protože jsem věděla, že večer jsem doplnila tolik energie, že dneska bych toho mohla uběhnout 2x tolik. Z postele jsem se teda nějak vyhrabala, popadla oblečení a klíče a rychle odešla z pokoje, abych nevzbudila ségru. Oblíkla jsem se, nalila do sebe sklenici vody, trochu se protáhla a už se mi začalo chtít. Byla celkem kosa, zase mi po chvíli začaly mrznout ruce. Asi už brzo začnu nosit rukavice :D Ale běželo se mi krásně, vůbec jsem se necítila unavená a chvíli jsem přemýšlela, jestli si to nemám prodloužit. Nakonec jsem se na to vykašlala, protože jsem věděla, že mě čeká ještě hoodně dalšího pohybu. Doma jsem chvilku relaxovala, potom následovala snídaně, pak chvilku povalovačka a vyrazila jsem na hodinku na kolo. Byla mi zima, takže jsem si vzala mikinu a přes ní ještě tenkou bundu. Napřed to bylo dobrý, ale po 2 kilometrech mi začalo být hrozný vedro, ale nechtěla jsem prochladnout, takže jsem si tu bundu nechala. Přijela jsem mokrá a slaná, jako kdybych právě vylezla z moře :D Ale byla jsem spokojená. Energii jsem doplnila dobrým obědem a šla odpočívat k televizi. Když jsem si trochu odpočala, 20 minut jsem posilovala s činkama. Poté jsem musela k zubaři, takže jsem si tam teda zaskočila, abych se dozvěděla, že mám vážně krásný zuby, i když trošičku křivý :D Ale od čeho mám ty vyndavací rovnátka, že jo? :D
Následovala svačinka a potom menší uvažování, jestli půjdu cvičit nebo ne. Měla jsem to v plánu, ale najednou se mi prostě nějak nechtělo. Pohybu jsem přece měla už dost, ne? Ano, ale tolik pohybu mám úplně běžně a dneska jsem si přece chtěla dát do těla, ne? Představila jsem si, jak cvičím a jak Cassey ječí a přepadl mě takový příjemný pocit. Pocit těšení na pocit, který budu cítit, až budu cvičit :D Rozumíte, jak to myslím, ne? Zkrátka jsem šla a s chutí jsem se do toho pustila. Byl mi dobře, když jsem ukončila nějaký workout a pustila další a jela a jela a potila se a potila a za chvilku byla celá olepená od svých vlasů, které jaksi ještě nikdo nevyluxoval :D A než jsem se nadála, bylo to za mnou. Bylo mi to až líto, poslední dobou to vždycky uteče hrozně rychle a já si to ani neužiju. Ta 1h a 40min se zdálo jako nic a dokonce jsem se ani necítila na umření. Svalečky jsem uvolnila stretchingem a potom horkou sprchou a po 35 minutách si dala zaslouženou véču.
Je mi parádně. Cítím se jako královna! :D A výčitky ze včerejška jsou pryč. I když, to už byly po tom běhu... :D
Mám ze sebe opravdu radost a už se těším, jak si zítra ráno půjdu zaběhat. Jestli se teda probudím včas a jestli nebude pršet :D A taky se těším, až se budu koukat na ordinaci a až si lehnu do svojí měkké postýlky a budu spáááát!
Mám pocit dobře prožitého dne. Vždycky, když se třeba málo pohybuju a pak se celý den nudím a koukám na televizi, přijde mi ten den úplně zbytečný. Jak by řekla ségra: "Úplně zabitej.." :D Ten dnešní rozhodně zabitej nebyl.
Mám dobrý pocit a už se těším na snídani po běhání :D


A jak jste prožili dnešní den vy? Také se trochu víc pohybujete když někdy "ujedete" a nacpete do sebe něco nezdravého ve větším množství? Já i kdybych se rozhodla, že si udělám Cheat Day, pořád bych měla výčitky svědomí. Tomu se prostě neubráním a jenom sport mi pomůže se z toho dostat. Jak to máte vy? :)

Osvěžující jablečný pohár


No..teď už sice vedro není, ale beztak to zase brzy přijde. A tohle se na parné dny perfektně hodí :)
Jinak víte, jak jsem v minulém článku psala o tom, že jsem doma objevila spoustu formiček, o kterých jsem neměla ani tušení? Tak mamka se dneska zmínila, že má spoustu vzorových karet s recepty, receptové knížečky od Svět ženy a asi 20 knížek velikonočních a vánočních receptů od Dr. Oetker. K tomu ještě knihy Vánoční cukroví zdravěji, Pokrmy z mikrovlné trouby ( ty se hodí hodně :D), Sýry v kuchyni (mňami), Přírodní kuchyně (to je syrová strava) a Grilovaná jídla. No zkrátka hotový poklad. Nechápu, jak to přede mnou mohla tak dlouho schovávat :D. Já z toho byla šíleně nadšená. Hned jsem to šla hrdě ukázat ségře. Věnovala mi otrávený pohled a jakési hmm. Někdo holt nechápe, jakou hodnotu recepty mají a co to znamená pro mě. Všechny jsem si je hezky srovnala do krabice od bot a položila na poličku. Tam na ně pořád vidím a už se těším, až si to všechno prohrabu a pročtu. :)

Teď k těm jablíčkům. Je to receptík na 4 porce.


3 způsoby Bebe müsli


Tenhle recept mě napadl úplně náhodou, když jsem zjistila, že se mi v batohu rozdrobily Bebe sušenky, co jsem měla ke svačině. Přišlo mi to jako dobrý nápad, udělat z toho müsli, protože bébéčka miluju :3 A můžeme si udělat hned 3 druhy

Brusinkové

Suroviny:
ovesné vločky
kukuřičné lupínky
sušené brusinky
balíček brusinkových Bebe sušenek

Misku naplníme asi z třetiny ovesnými vločkami. Rozdrobíme do nich Bebe sušenky a přidáme hrst sušených brusinek. Nakonec k tomu přisypeme asi hrst cornflaků a promícháme.
Můžeme to jíst s jogurtem, s mlékem i samotné. Vyzkoušela jsem všechny tři varianty a mě osobně to nejvíce chutnalo s mlékem. Na každý pád to ale byla moc dobrá a rychlá snídaně :)

Oříškové

Suroviny:
ovesné vločky
kukuřičné lupínky
balíček oříškových Bebe sušenek
hrst nasekaných oříšků dle vašeho výběru(můžete i více druhů)

Misku zase ze třetiny naplníme vločkami, přimícháme sušenky, lupínky a oříšky. Můžeme jíst samotné, s jogurtem i mlékem.

Čokoládové

To nejlepší nakonec!
Suroviny:
ovesné vločky
kukuřičné lupínky
čokoládové Bebe sušenky
1-2 řady nasekané hořké čokolády
1 lžička holandského kakaa( nemusí být, to je pro milovníky čokolády :D)

Opět zase třetina misky vločky, rozdrobené kakaové Bebe sušenky, hrst cornflaků a 1-2 řady nasekané hořké čokolády. Tohle mi chutná úplně nejvíc!

Samozřejmě si to můžete kombinovat jak chcete. Těch možností je spousta. Často si tohle müsli dělám ke snídani, protože zasytí a opravdu mi moc chutná.

Božská třešňová bublanina


Tohle byla ta nejlepší bublanina, jakou jsem kdy jedla. Byla hezky vláčná, vůbec ne suchá, měkká a prostě úžasná! Musela jsem ji ochutnat ještě teplou, protože vypadala i voněla nádherně. A chutnala jakbysmet!
Recept je ze stránky mamincinyrecepty.cz

Suroviny: 2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru krystal
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
1 Zlatý klas a nebo v mém případě vanilkový pudink
1,5 hrnku mléka
0,5 hrnku oleje
1 vejce
třešně podle libosti

V jedné míse smícháme všechny sypké suroviny, ve druhé prošleháme tekuté. Pak spojíme dohromady a pořádně promícháme, aby v těstě nebyly hrudky. Já to musela použít šlehač. Těsto vylijeme na buďto plech vymazaný a vysypaný moukou a nebo vyložený pečícím papírem. Posypeme libovolným množstvím vypeckovaných třešní a dáme péct do trouby na 180°C do zezlátnutí. Já to pekla asi 25-30 minut. Po upečení můžete ještě pocukrovat, ale to mi připadalo zbytečné.

Tuhle bublaninu opravdu doporučuju, je naprosto báječná! Fotku bohužel nemám, ale věřte mi, že vypadala krásně. :)

Brambory zapečené s fazolemi


Upozorňuju, že je toho strašně moc :D Ale je to i strašně dobrý!