neděle 1. března 2015

Vánočně laděný díl - What I ate no. 21

Ahooj!
Tak jakpak se dneska máte? Já umírám! :D Dneska dopoledne jsem byla hrozně unavená a pořád jsem uvažovala nad tím, jestli mám cvičit. Tenhle týden jsem cvičila už 5x (3,5 minuty na Štědrý den nepočítám :D), takže bych se na to asi vykašlala, kdybych věděla, že zítra cvičit určitě nebudu a že se nejspíš zase přežeru cukroví, jelikož jedeme na návštěvu k babičce :D A víte, že se na to cukrovíčko po 2 dnech abstinence docela těším? :D Stejně si myslím, že jsem zatím nic nepřibrala, zvlášť po třech dnech takového náročného cvičení. Kdyby vás zajímalo, co mě dneska tak vyšťavilo, tak to bylo TOHLE video od Christine Salus. Cvičila jsem s ní teprve asi podruhé, ale přijde mi sympatická, takže si s ní ještě někdy nějaé to videjko dám. Ale tohle byl teda masakr. V životě jsem nebyla tolik zpocená :D Ale bavilo mě to a až budu mít někdy nadbytek energie, zacvičím si ho znovu :D Stejně mi to ale nestačilo a dala jsem si pak ještě asi třičtvrtě hodiny posilování (no jo, jen se pochlub, jak to přeháníš :D).
Na zítřek se ale moc těším. Nebojte se, budu se mírnit. Přece nechci dopadnout jako na Štědrý den :D Někdo to přehání s alkoholem, já to holt přeháním s cukrovím :D Ale už mi to brzo skončí, protože cukroví pomalu ale jistě mizí. Achjo, budu se zase muset vrátit k čokoládě a burákovému máslíčku. No co, to taky není špatný :D Ale teď už jdeme na to jídlo! Přemýšlela jsem, jestli sem mám dát i fotky jídel ze Štědrého dne, když jsem je dala už do předchozího článku, ale nakonec jsem si řekla, proč ne. Ať je tahle inspirace trošku vánoční :)

What I ate no. 20

Ahojky!
Je tu opět neděle a s ní další dílek inspirace. Předposlední inspirace v tomto roce, tak snad se vám bude líbit. Dnes je to plné brambor :D A nedivte se, že jsem všechno fotila v tak podivném prostoru. Okenní parapet je zastavěn různými svícínky a vánočními věcičkami :D (mimochodem moje práce :D)


What I ate no. 19


Krásnou 3. adventní neděli vám přeji!
To nám to ale pěkně utíká, že? Za týden už jsou skoro Vánoce a přípravy u nás doma v plném proudu. Například včera jsme celé odpoledne pekli vánoční cukroví. Oproti loňsku máme docela dost druhů a to ještě plánujeme něco dodělat. Potom vám to cukrovíčko vyfotím, ať mi máte co závidět, protože na Štědrý den ho hodlám všechno sníst :D Včera jsem neodolala a ochutnala 2 kousky, což není ještě tak hrozné. Jinak jsem v tomhle týdnu hřešila jako divá. Škoda mluvit, ale asi jsem s tím svým režimem měla začít až po Vánocích, až mi nikdo nebude nabízet hromadu cukroví. Takhle se to fakt nedá, když po vás pořád všichni chtějí, abyste ochutnali :D Alespoň ty odpolední zeleninové svačiny pořád dodržuji a dodržovat budu. A teď, ten poslední týden před Vánoci, se opravdu budu moc snažit jíst lépe. Tak mi držte palce, ať se mi to aspoň zčásti povede. Příští týden bych vám sem možná hodila, co všechno jsem za těch pár týdnů snědla a kolik bodíků jsem si za to dala :D
Ale teď už jdeme na to jídlo, protože už určitě máme všichni hlad! Aspoň já jo a to jsem před hodinou svačila! Jsem já to ale nenažranec :D

What I ate no. 18

Ahoja!
Tak už je tu 18. díleček. Plný velkých slaďoučkých snídaní a i další spousty jídel, tak snad si tento díl užijete a zamlsáte si mnou alespoň očima. Přeju příjemné koukání a čtení :))


Těstoviny s kuřecím masem a sušenými rajčaty


Ne, prostě nejsem schopná napsat normální článek. I když se snažím. Všechno, co napíšu zkrátka nedává žádný smysl a nedá se to číst. Až se dám trošku do sebe, slibuji, že něco napíšu. Dnes tedy znovu jen recept. Ale aspoň něco, ne? Ať se líbí :)


Mugcake 3x jinak


Nestíhám, nestačím, nestihnu to, nesvačím...Dobře dobře, to přeháním, poslední bod stihnu vždycky :D Ale s napsáním článku na blog už je to horší. Nějak na to nemám čas a když už ho mám, tak se mi do toho nechce a nakonec to dopadá tak, že zase vydám jen nějaký recept. Přesně jako dneska, kdy bych sice měla čas, ale jsem zoufale líná a zrovna mě nenapadá žádné téma, o čem psát. Ale ve škole mám nápadů dost, jenže tam to bohužel nikdo neocení, zvlášť učitelé :D
Ale dnešní recept by možná mohl být troku zajímavější, protože:
1) mugcaky všichni milují
2)mugcaky jsou rychlé a snadné
3) na mugcaky má člověk doma většinou všechny suroviny :D
Málem bych zapomněla na to, že mugcaky skvěle chutnají! Samozřejmě, když se povedou, což je ne vždy (mluvím z vlastní zkušenosti :D). Ale čirou náhodou se mi nahromadily hnedle tři recepty na tyhle lahodné mikrovlnkové dortíčky, které dopadly docela dobře. A jelikož mi přijde zbytečné je vydávat po jednom, šoupnu je pěkně do jenoho článku, aby byly hezky pohromadě. Tím pádem můžete receptíky porovnat a sami si vybrat ten, který se vám nejvíc zamlouvá :)

 Křehý kokosový mugcake




Vaječňáková vanilková buchtička


Původně to ani vaječňáková buchta být neměla, ale opravdu to tak nakonec chutnalo. Recept je jednoduchý, rychlý a a vážnš moc dobrý. Těsto chutná podobně jako piškot, ale buchtička se mi líbí víc :D Vaječňák patří k Vánocům i k Silvestru, takže až na něj dostanete chuť, můžete si ho udělat místo tekutého v pevném provedení :D I když..ta tekutější verze je samozřejmě lepší, to nemůžu popřít :D Ale zakousnout si k tomu vaječňákovou buchtičku by nemuselo být špatné, ne? Zdravá sice není, ale o Vánocích se to nepočítá ;D

Proč já vždycky peču až když je tma..? :D

Lahodné fazolové brownies


Abych netrhala partu a zapadla mezi ostatní, tak i já mám recept na svoje vlastní (a nejlepší :D) fazolové brownies. A pozor, čistě z fazolí. Bez mouky. Jak já miluju pečení bez mouky. Napřed jsem měla v plánu, že si najdu nějaký recept na netu, ale všude byla ta zlobivá mouka. Takže to nakonec dopadlo tak, že jsem si ten recept vymyslela. A kupodivu mi to vyšlo a vzešlo z toho dokonalé a výborné brownies. Kdybych to nevěděla, tak bych opravdu nepoznala, že je z fazolí. To by bylo to poslední, co by mě napadlo. Bylo krásně měkké a vláčné, sladké tak akorát. Jako úžasný čokoládový dortík. Ááá, už mám na něj chuť. Škoda, že se nikdy nedokopu k tomu, abych si něco, co se mi povedlo, upekla podruhé :D
Už dost chvály na tohle perfektní brownies, které vám vřele doporučuju vyzkoušet, a tady je ten receptík :)


What I ate no. 17

Ahoj, ahoj, ahoj!
To mi jako chcete říct, že už je zase neděle? Nevydávala jsem tohle náhodou včera? Mě totiž přijde, že jo :D Hrozně rychle to utíká, za chvíli jsou tu Vánoce a s nimi i hromada dobrůtek. Už pečete cukroví? Já asi začnu příští víkend a už se nemůžu dočkat. Mám asi 20 receptů, co bych chtěla zkusit, ale asi to budu muset trochu zúžit, protože jinak by se ze mě mamča zbláznila :D Taky se tak strašně těšíte na Vánoce? Já úplně šíleně a to především kvůli jedné věci. Štědrý den totiž bude ten největší Cheat Day v dějinách lidstva. Já si ho hodlám naplno užít a je mi úplně jedno, že v noci nejspíš nezamhouřím oka, protože budu mít v sobě nejspíš tolik (nezdravého :D jídla, že hlad dostanu až za další 2 dny :D Co vy? Taky si plánujete o Štědrém dnu pořádně nacpat bříška? :)
Už ale dost o Vánocích. Na ty je ještě trochu času. Teď tu máme další vydání Inspirace z kuchtěníčka, v pořadí už 17. díl. Já říkám, že to utíká :D

What I ate no. 15

Ahojky!
To už tu je zase neděle? Mám pocit, že tyhle články vydávám nějak často :D Hezky nám to utíká. Vánoce už jsou za dveřmi a já si den ode dne uvědomuji, že ještě nemám nic připraveno a začínám být nervózní. Zajímalo by mě, kde vezmu čas na nákupy dárků na pečení cukroví :D Asi budu muset obětovat pár dní cvičení. Nebo se spíš vykašlu na učení :D To se nějak udělá.
Nebudu se tady dlouho rozkecávat o tom, co všechno musím do Vánoc stihnout a jak strašně se bojím toho, že přiberu, a půjdu rovnou k věci. Tedy dnešní jídelní isnpiraci. Snad se vám bude líbit a zpříjemní vám neděli :)